Co warto wiedzieć?

Poniżej znajdują się najczęściej zadawane pytania. Jeśli jednak potrzebna będzie odpowiedź w jakiejś nieporuszonej kwestii zapraszam do kontaktu.

Odpowiedź brzmi – jak najszybciej, a im szybciej, tym lepiej 🙂

Jeśli planują Państwo budowę domu, można już na etapie wyboru lub tworzenia projektu bryły zgłosić się po projekt wnętrza. Wtedy dopracujemy dokładnie wszystkie elementy zanim przystąpią Państwo do budowy. Jeśli natomiast mają Państwo już projekt domu i właśnie przyznano pozwolenie na budowę, to jest to również dobry moment na zabranie się za projekt wnętrz.
W przypadku kupna mieszkania lub domu od dewelopera również mogą Państwo zgłosić się na etapie wyboru/kupna przy jeszcze nieistniejącym budynku.
Często czas na zgłoszenie zmian lokatorskich, jest bardzo krótki, a pozwalają one zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, w porównaniu z wykonywaniem tych samych zmian w późniejszym czasie na własną rękę.

Tak naprawdę w każdym innym momencie również mogą Państwo się zgłosić. Jednak umawiając ekipy wykończeniowe i remontowe należy zawsze uwzględnić czas, jaki zajmie projekt.

Terminy rozpoczęcia współpracy są różne w zależności od aktualnej ilości prowadzonych w danym momencie projektów.

Przy zgłaszaniu się po projekt warto pamiętać, że czas oczekiwania na rozpoczęcie prac może (choć nie musi 😉 ) wynosić kilka tygodni.

Czas trwania projektu zależny jest od kilku czynników. W głównej mierze jednak od metrażu objętego projektem oraz od decyzyjności i płynności kontaktu. Z wiadomych względów jedne decyzje są łatwiejsze do podjęcia, drugie trudniejsze, natomiast dobry i ciągły kontakt zdecydowanie wpływa na czas trwania projektu.

Średni czas trwania współpracy przy wnętrzu do 80m2 z zachowaniem płynnego kontaktu to ok 13 tygodni roboczych.

Oczywiście, jak najbardziej – istnieje możliwość współpracy całkowicie zdalnej. Mamy taką możliwość przy projekcie na podstawie rzutów i dokumentacji od dewelopera. Natomiast jeśli budynek stoi i jest dostępny, wykonuję osobiście inwentaryzację na miejscu, bez względu na odległość, a całą resztę współpracy przeprowadzamy zdalnie.

Wycena projektu jest całkowicie darmowa.

Abym mogła przygotować wycenę proszę o przesłanie na adres kontakt@studiozgodniezplanem.pl poniższych informacji:
 – rzut inwestycji wraz z powierzchniami poszczególnych pomieszczeń
 – które pomieszczenia mają być objęte projektem
 – w jakim stanie jest inwestycja – w budowie, wykończone do remontu, stan deweloperski
 – ważne daty – kiedy planowane jest rozpoczęcie prac wykończeniowych/ kiedy jest planowane oddanie kluczy/ kiedy rusza budowa/ na kiedy jest umówiona ekipę remontową itd.
 – dobrze będzie też mniej więcej określić styl wnętrz w jakim mają być projektowane wnętrza (załączenie 2-3 zdjęć)

Ofertę cenową przygotowuję po otrzymaniu wszystkich niezbędnych informacji i odsyłam do 24h od zapytania.

Projektuję wnętrza dostosowane do potrzeb ich użytkowników. Projekty powstają w oparciu o uzupełnioną przez klientów ankietę i przesłane inspiracje. Uważam, że wnętrza mają być w 100% dostosowane do ich mieszkańców i spełniać ich potrzeby i preferencje. Na etapie układów funkcjonalnych, kolorystyki oraz wizualizacji w cenie projektu są po dwie serie uwag, co pozwala na dokładne ustalenie zmian i rozwianie wszelkich niejasności i wątpliwości.

Z doświadczenia przyznam, że rzadko rzeczywiście potrzebne są dwie serie zmian na etapie wizualizacji. 🙂 Proces projektowy opracowany jest tak, aby w możliwie najdokładniejszy sposób określić potrzeby i estetykę wnętrz, co pozwoli wykluczyć ewentualne niezadowolenie z projektu.

Prowadzę wyłącznie projekty kompleksowe dla minimalnej powierzchni 35m² lub minimum 3 pomieszczeń.

Wychodzę z założenia, że przestrzeń powinna być spójna, dlatego wykonuję przede wszystkim całościowe projekty wnętrz z ewentualnym wyłączeniem pojedynczych pomieszczeń (np. sypialni/pokoju dziecięcego/pomieszczenia gospodarczego).

Dobieranie dekoracji do zaaranżowanego wnętrza nie leży w zakresie oferowanych rozwiązań. Oferuję kompleksowe projekty „od zera”. W przypadku wyłącznie uzupełnienia już wykończonych wnętrz najlepiej zgłosić się do dekoratora 🙂

Istnieje możliwość zmiany kolejności wykonania projektu w razie takiej konieczności. Pierwszym etapem jest wtedy układ funkcjonalny i na jego podstawie rysunki rozmieszczenia punktów instalacji. Dopiero kolejnym etapem jest wtedy kolorystyka i reszta projektu bez zmian. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze jest możliwość rozpoczęcia projektu od zaraz (patrz: Kiedy możemy zacząć projekt?)

Ten tryb pracy ma natomiast w sobie wadę polegającą na tym, że decyzje odnośnie instalacji i tym samym przewidzianych rozwiązań są wiążące dla całego projektu. Na przykład jeśli na tym etapie założymy kinkiety nad łóżkiem, to w projekcie zostaną kinkiety i nie zmienimy ich np. na lampy wiszące.

Dlatego podstawowa kolejność procesu projektowego jest tak opracowana, aby przed otrzymaniem pełnej dokumentacji mieli Państwo możliwość zmian i weryfikacji proponowanych rozwiązań, a poszczególne etapy powstają wynikowo na podstawie podejmowanych decyzji.

Na chwilę obecną nie współpracuję z żadną ekipą remontową i także nie polecam usług konkretnych wykonawców.
W przypadku Nadzoru nad projektem będę współpracowała z dowolną, wybraną przez Państwa ekipą.