Sypialnia w bloku jest to projekt niedużego pomieszczenia ze sporym łóżkiem i miejscem do przechowywania. Długie i wąskie wnętrze ze względu na swoją nieustawność było sporym problemem przy tworzeniu układu funkcjonalnego. Inwestorom zależało na tym, by nie zabudowywać całej ściany w sypialni szafą. Jednocześnie istotne było zachowanie dosyć miejsca na ubrania. Sypialnia została tak zaprojektowana, że mieści się w niej łóżko z materacem 160x200cm, szafki nocne oraz zabudowa z szafkami wiszącymi. Stojąca komoda jest dopasowana do szafek nocnych i utrzymana w ciemnej szarości. W wyniku tego odcina się kolorystycznie od reszty zabudowy. Wiszące szafki w kolorze białym nie są optycznie tak ciężkie, ponieważ niejako zlewają się ze ścianą.

Kolorystyka sypialni, ze względu na nowoczesny charakter wnętrza, jest bardzo ograniczona. Sprowadza się do jasnego drewna, bieli i ciemnej szarości i stanowi neutralną bazę dla bardziej wyrazistych dodatków. Tapicerka łóżka, kolor frontów, oraz grafitowa farba są tak dobrane, aby stanowić spójną całość. Mimo takiej obecności ciemnego koloru wnętrze nie jest ciemne i przytłaczające, bo równoważą je białe ściany i jasna część zabudowy.

Sypialnia w bloku nie musi być smutną i ciasną przestrzenią. Duże znaczenie w tym, jak odbieramy dane pomieszczenie jest światło. Jego relacje we wnętrzu W tym wypadku sypialnia jest tak zaprojektowana, aby być przyjemną dla oka przestrzenią, do odpoczynku po ciężkim dniu. Z tego powodu zastosowane są tu trzy różne rodzaje oświetlenia. Główne, ogólne, to oświetlenie sufitowe. Punktowe oświetlenie stanowią wiszące po obu stronach łóżka lampy. Dodatkowym, dekoracyjnym efektem jest taśma led ukryta pod zabudową nad łóżkiem.

Lokalizacja projektu: Chorzów
Powierzchnia projektu: 9,2m2