Mała łazienka w mieszkaniu w Cieszynie początkowo była zorganizowana tak, że marnowało się sporo miejsca mimo pierwotnej obecności prysznica. Brakowało w niej wygodnej przestrzeni do kąpieli, dużego lustra oraz miejsca do przechowywania. Właścicielom przede wszystkim zależało na tym, żeby mała łazienka poprzez zmianę układu zmieściła wygodną wannę zastępując prysznic. Projekt zakładał kolorystykę opartą na bieli i czerni uzupełnioną srebrną armaturą i akcentami kolorystycznymi w formie dodatków.
Łazienka przeszła generalny remont w związku z tym konieczne było skuwaniem płytek, zmiany w instalacjach wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych oraz obniżeniem sufitu i tworzeniem nowej zabudowy.

Dla właścicieli istotne było utrzymanie łazienki w stylu nowoczesnego glamour. W związku z tym połączenie bieli i czerni podkreślają srebrne, błyszczące elementy dekoracyjne i wykończeniowe. Ściana z umywalką nablatową i zabudową meblową utrzymana jest w kolorze czarnym. Nie przytłacza to jednak wnętrza a nadaje mu wyjątkowy charakter, ze względu na zastosowanie dużego lustra. Dodatkowo płytki w połysku optycznie powiększają przestrzeń. Na ścianie na wprost wejścia ścianę wykończono białymi płytkami 3D co stało się głównym elementem dekoracyjnym małej łazienki. Fragment ściany z baterią wannową wykorzystano także do stworzenia podświetlanych dekoracyjnych półeczek na kosmetyki uzupełnionych lustrzaną mozaiką.

Mała łazienka mimo niewielkich wymiarów potrzebowała nowych punktów światła. Pięć opraw stropowych na suficie odpowiada za oświetlenie ogólne. Do mycia zębów lub wykonywania makijażu przydaje się dodatkowy kinkiet nad lustrem. Natomiast za nastrojowe oświetlenie w czasie kąpieli odpowiadają taśmy ledowe poprowadzone na całą wysokość półeczek przy wannie.

Zdjęcia przedstawiają projekt i jego realizację.

Lokalizacja projektu – Cieszyn
Powierzchnia projektu – ok. 2,8m2